Наказ МОЗ України №188 від 17.05.2005 «Про затвердження Інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за кором.»

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇН

НАКАЗ

№188 від 17.05.2005

Про затвердження Інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за кором.

Відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та згідно з Положенням про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженим Указом Президента України від 24.07.2000 № 918 (із змінами),

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

1.1. Інструкцію щодо організації епідеміологічного нагляду за кором (далі — Інструкція) (додається).

2. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров’я обласних, Севастопольської міської державних адміністрацій, Головному управлінню охорони здоров’я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації, головним державним санітарним лікарям Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, водного, залізничного, повітряного транспорту:

2.1. Організувати виконання комплексу протиепідемічних заходів для профілактики кору відповідно до цієї Інструкції.

2.2. Забезпечити облік та своєчасне обстеження всіх хворих на кір, включаючи вірусологічні дослідження.

2.3. Забезпечити дотримання «холодового ланцюга» при транспортуванні, зберіганні та використанні комбінованої вакцини проти кору, паротиту, краснухи (далі — вакцини КПК) та проб для вірусологічних досліджень.

2.4. Забезпечити високий рівень (97%) охоплення щепленнями проти кору дітей згідно з діючим Календарем профілактичних щеплень в Україні, затвердженим наказом МОЗ України від 31.10.2000 № 276, зареєстрованим у Мін’юсті України 15.11.2000 за № 824/5045.

2.5. Провести семінари з лікарями інфекціоністами, епідеміологами, педіатрами щодо виконання цього наказу в лікувально-профілактичних і санітарно-епідеміологічних закладах протягом 2005 — 2006 років.

3. Директору Інституту епідеміології та інфекційних хвороб АМН України (Сельнікова О. П.), за згодою:

3.1. Здійснювати вхідний контроль за якістю вакцин, які містять протикоровий компонент.

3.2. Проводити аналіз епідемічної ситуації з кору та ефективності імунопрофілактики в країні.

3.3. Розробити наукові обґрунтовані рекомендації щодо подальшого вдосконалення вакцинопрофілактики кору.

4. Головному лікарю Центральної санітарно-епідеміологічної станції МОЗ України (Некрасова Л. С.):

4.1. Здійснювати аналіз епідемічної ситуації з кору та ефективності імунопрофілактики в країні.

4.2. Надавати організаційно-методичну допомогу обласним санітарно-епідеміологічним станціям у здійсненні комплексу протиепідемічних заходів щодо профілактики кору.

4.3. Узагальнювати звіти з регіонів щодо захворюваності на кір та забезпечити подання звіту в Міністерство охорони здоров’я України та Європейське регіональне бюро ВООЗ.

5. Заступнику директора Департаменту державного санітарно-епідеміологічного нагляду МОЗ України (Мухарська Л. М.):

5.1. Проводити моніторинг за виконанням програми ВООЗ з ліквідації кору до 2007 року та сертифікації України як території, на якій передача збудника буде перервана.

5.2. Забезпечити своєчасну закупівлю, зберігання та доставку в регіони вакцини КПК з належним дотриманням «холодового ланцюга».

6. Уважати таким, що втратив чинність, наказ МОЗ УРСР від 28.04.86 № 259 «О мерах по совершенствованию профилактики кори » та таким, що не застосовується на території України, наказ МОЗ СРСР від 28.03.86 № 426 «О мерах по совершенствованию профилактики кори «.

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Бережнова С. П.

 

Міністр                                                                                                                                           М.Є.Поліщук

Інструкція щодо організації епідеміологічного нагляду за кором.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *